Silne emocje na warsztatach z Michałem Zawadką

Zawadka 0111 września zaprosiliśmy młodzież z klasy ósmej Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie do udziału w warsztatach z Michałem Zawadką, autorem unikatowych na rynku polskim poradników dla dzieci i młodzieży z serii „Chcę być kimś”, które wniosły nową jakość do edukacji pozaszkolnej (ale korzystają z niej również pedagodzy i wychowawcy oraz doradcy zawodowi). Tematem warsztatów była komunikacja. Jak mówić, żeby inni nas rozumieli? Po co w ogóle nam komunikowanie się? Czy komunikacja między ludźmi w dzisiejszym świecie zanika? Czy słowo może krzywdzić? Do czego prowadzi hejt? Jak naprawić relacje międzyludzkie, zmieniając sposób komunikowania się?

Spotkania z Michałem Zawadką (a jest to jego trzecia wizyta we Włoszczowie) zawsze nacechowane są silnymi emocjami i przewracają wszystko w głowie o 180 stopni. To edukator, który prowadzi walkę o młodego człowieka, o to, by wierzył w siebie, doceniał siebie, chciał być mądry i dobry. „Szanuj siebie, by szanować innych” – to słowa, które często padały podczas warsztatów, także w kontekście obchodzonego dzień wcześniej Światowego Dnia przeciwko Samobójstwom. Wszyscy, i młodzież i my, opiekunowie, wyszliśmy z tego spotkania z przeświadczeniem, że słowo ma wielką siłę, może wiele zmienić, dlatego należy słowa ważyć.

Dziękujemy Bibliotece Publicznej za pomoc w zorganizowaniu warsztatów, które są częścią zadania publicznego „A my czytamy”, realizowanego przez Fundację CEdR przy wsparciu finansowym Gminy Włoszczowa.

CHCĘ BYĆ KIMŚ – seria poradników motywacyjnych (ukazały się do tej pory trzy części)

„To nie tylko publikacja, to sposób myślenia i życia. Dzięki niej młodzi ludzie zbudują swoją wiarę w siebie i zainspirują się do działania. To „miejsce”, w którym zamiast paplania, że młodzież jest do „bani” i że do niczego się nie nadaje, dowiedzą się jak wiele znaczą i jak dużo są w stanie zdziałać. Otrzymają życiowe umiejętności i narzędzia, dzięki którym nauczą się wyznaczać i zdobywać cel oraz zarządzać czasem. Autor mówi także o budowaniu wartościowych relacji, wyborach odpowiednich decyzji i pieniądzach. Nastoletni czytelnicy poznają techniki sztuki przemawiania, zagłębią się w sztukę myślenia i zmierzą się z barierami, które hamują ich w życiu. Michał Zawadka docenia indywidualność każdego odbiorcy, pokazuje wagę proaktywności i samodyscypliny.
To książka, która pyta, odpowiada, prowokuje do myślenia i działania. Rozwiązuje problemy, kiedy trzeba daje przysłowiowego „kopa” i zmienia sposób podejścia do życia, by po przeczytaniu młody człowiek zrozumiał siebie i raz na zawsze zapamiętał, że jest wyjątkowy i ma prawo odnieść sukces! Oczywiście przy swoim zaangażowaniu… :)
To jedyne tego typu książki dla młodzieży w Polsce.” – opis ze strony empik.pl

podpis_mail_2.001

Michał Zawadka – pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży. Optymista. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Założyciel wydawnictwa Mind&Dream.

FOT. K. Standerska, M. Piech

Zawadka 01

Zawadka 02

Zawadka 4

Zawadka 6

Zawadka 8

Zawadka 9

Zawadka 10

Zawadka 11