„W poszukiwaniu pasji i talentów”

plakat pozytywni na maxa 2targi-pasji-i-talentowZadanie publiczne „W poszukiwaniu pasji i talentów – wsparcie realizacji projektu autorstwa włoszczowskiej grupy gimnazjalnej wypracowanego na warsztatach Młodzieżowej Akademii Kompetencji Społecznych” fundacja realizowała ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego od 1 maja do 31 października 2016 roku.

 

Uczestnikami byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie, fundacja podpisała ze szkołą porozumienie o współpracy w ramach tego projektu.

W ramach zadania zrealizowano następujące działania: 5 warsztatów planowania (od maja do września), podczas których uczestnicy uczyli się myślenia projektowego i przygotowywali dużą jesienną imprezę – Targi Pasji i Talentów; czerwcowej wizyty studyjnej w ośrodku wolontariackim Fundacji CampoSfera w Klimontowie za Sędziszowem; organizacji Targów Pasji i Talentów – imprezy, która towarzyszyła szkolnemu festynowi NASZE BOISKO.

Na zakończenie realizacji zadania grupa projektowa uczestniczyła w spotkaniu, które miało na celu podsumowanie całego projektu. W trakcie spotkania przeprowadzone też zostało badanie fokusowe dotyczące ścieżki rozwoju i planowania edukacji, które posłuży do planowania dalszych projektów fundacji dla tej grupy, a także innych odbiorców.

Uczestnicy, którzy zaangażowali się najmocniej i mieli swój udział w przygotowaniu najciekawszych „stoisk targowych”, zostali nagrodzeni książkami Michała Zawadki „Chcę być kimś” – pierwszymi w Polsce przewodnikami treningu osobistego dla nastolatków.zawadka

 

 

Fotorelacja: wizyta studyjna                  Fotorelacja: Targi Pasji i Talentów