Czytelnik Roku 2015

W grudniu 2015 r., na podstawie danych otrzymanych z Biblioteki Publicznej we Włoszczowie, Fundacja CEdR wytypowała po raz drugi Czytelnika Roku. Spośród osób dorosłych nagrodzony został pan Zenon Grabiec z imponującą liczbą 137 przeczytanych książek.

Dla pana Zenona książki są wszystkim i starał się zarażać tą pasją także swoje dzieci. Według niego, kto dużo czyta, nigdy nie będzie miał problemu ze znalezieniem tematu do rozmowy z ludźmi. Małą Czytelniczką Roku 2015 została Dominiczka Pytel (4 lata), która wypożyczyła aż 140 książek. Jeszcze nie umie czytać, ale książki czytają jej najbliżsi: obie babcie, mama i brat Kamilek. Najbardziej lubi słuchać opowieści o księżniczkach i lalkach. Obiecała, że szybko nauczy się czytać, a wtedy jej słuchaczem będzie mały miś, którego dostała w prezencie od fundacji (Dominika zewanżowała się pięknym prezentem – choinką, którą zrobiła razem z mamą). Czytelnicy roku oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również talon o wartości 100 zł do wykorzystania we włoszczowskiej księgarni.
Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju dziękuje serdecznie Paniom z Biblioteki Publicznej we Włoszczowie za pomoc w wytypowaniu zwycięzców.

Z.G. czytelnik 2015D.P.3 czytelnik 2015

D.P.2 czytelnik 2015

D.P. 4 czytelnik 2015

D.P. czytelnik 2015