O PROJEKCIE

 Centrum Aktywności Lokalnej to stały program bezpłatnego wsparcia merytorycznego małych organizacji pozarządowych realizowany przez Fundację CEdR z różnych środków, w tym własnych. Nieprzerwanie od 2015 roku obejmujemy opieką NGO szukające pomocy merytorycznej w zarządzaniu swoją organizacją.

W 2020 roku, mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19 (a może właśnie tym bardziej dlatego), również zorganizujemy pomoc księgową i doradczą, przede wszystkim dla tych podmiotów, które nie korzystają z takiej pomocy w innych podobnych projektach,

Na razie fundacja nie otrzymała większych środków publicznych na wsparcie działania CAL, ale prowadzimy działania, by zebrać jak najwięcej własnych środków. Przeznaczymy na to część pieniędzy z ubiegłorocznych i tegorocznych odpisów 1%, darowizn, a także prowadzonej zbiórki publicznej. Kilka organizacji z terenu gminy Włoszczowa otrzyma też wsparcie w ramach zadania publicznego „Centrum Aktywności Lokalnej – doradztwo i usługi dla organizacji z gminy Włoszczowa”, które obejmie obsługę księgową małych organizacji z pełną księgowością i pomoc administracyjną. Gmina Włoszczowa przekazała na ten cel dotację w wysokości 5 tysięcy zł, wkład własny fundacji 1250 złotych oraz praca społeczna asystentek organizacji.

Jak ważne jest funkcjonowanie tych wielkich i tych małych organizacji skupiających potencjał społeczny, nie trzeba nikogo przekonywać. Smutny czas pandemii pokazał, na kogo w chwili zagrożenia można liczyć. Małe organizacje też robią ważne i niekiedy spektakularne rzeczy, są jednak takie sprawy, w których same szukają pomocy. I ta rola przypada nam, więc my robimy z oddaniem to, co umiemy najlepiej – wzmacniamy Wasze zaplecze.

pomoc CAL
.

rozwiń zakładkę CAL

 

 


  
Strona dofinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich