Wsparcie merytoryczne dla organizacji w trudnym czasie pandemii

Centrum Aktywności Lokalnej to stały program wsparcia merytorycznego małych organizacji pozarządowych realizowany przez Fundację CEdR z różnych środków, w tym własnych. Nieprzerwanie od 2016 roku obejmujemy opieką NGO szukające pomocy merytorycznej w zarządzaniu swoją organizacją.

W 2020 roku, mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19 (a może właśnie tym bardziej), również zorganizujemy pomoc księgową i doradczą, przede wszystkim dla tych podmiotów, które nie korzystają z takiej pomocy w innych podobnych projektach,

Na razie fundacja nie otrzymała środków publicznych na wsparcie działania CAL, ale prowadzimy działania, by zebrać jak najwięcej własnych środków. Przeznaczymy na to część środków z ubiegłorocznych i tegorocznych odpisów 1%, darowizn, a także prowadzonej zbiórki publicznej.

Jak ważne jest funkcjonowanie tych wielkich i tych małych organizacji skupiających potencjał społeczny, nie trzeba nikogo przekonywać. Smutny czas pandemii pokazał, na kogo w chwili zagrożenia można liczyć. Małe organizacje też robią ważne i niekiedy spektakularne rzeczy, są jednak takie sprawy, w których same szukają pomocy. I ta rola przypada nam, więc my robimy z oddaniem to, co umiemy najlepiej – wzmacniamy Wasze zaplecze.

zakończenie 2019 koronawirus