Konkurs „MOJA DOBRA KSIĄŻKA” rozstrzygnięty

Dyplom,--Moja-dobra-książka-Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju rozstrzygnęła konkurs czytelniczo-literacki MOJA DOBRA KSIĄŻKA, ogłoszony w kwietniu w ramach zadania publicznego „A my czytamy!”. Prace przekazane na konkurs opowiadały o książkach, które zachwyciły i wniosły coś istotnego w życie młodych czytelników. Wkrótce powstanie biuletyn zawierający nagrodzone teksty. Gala konkursowa odbyła się 2 czerwca, podczas FAMILIADY w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym. Komisja konkursowa nagrodziła 12 osób w trzech kategoriach wiekowych:

 

KATEGORIA: kl. 4-6

wyróżnienie: Natalia Tokarska (SP w Bebelnie)

III miejsce: Wiktoria Major  (SP nr 2 we Włoszczowie)

II miejsce: Anna Szydłowska (SP w Bebelnie)

I miejsce: Maksymilian Sobański (SP nr 1 we Włoszczowie)

 

KATEGORIA: kl. 7-8 i 3 gim.

wyróżnienie: Marcelina Koćwin (SP nr 1 we Włoszczowie)

wyróżnienie: Oskar Sufin (SP nr 1 we Włoszczowie)

III miejsce: Roksana Cholerzyńska (SP nr 1 we Włoszczowie)

II miejsce: Magdalena Ślęzak (SP nr 1 we Włoszczowie)

I miejsce: Julia Piech (SP nr 2 we Włoszczowie)

 

KATEGORIA: szkoły średnie

III miejsce: Zuzanna Madejska (ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie)

II miejsce: Weronika Wasela (ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie)

I miejsce: Katarzyna Struska (I LO im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie)

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni czytnikami książek. Będą w nich mogli gromadzić swe księgozbiory w wersji elektronicznej w ilościach prawie nieograniczonych. Pozostałe miejsca zostały nagrodzone ciekawymi książkami i innymi drobnymi upominkami.

„A MY CZYTAMY” to najważniejsze działanie Fundacji CEdR w dziedzinie kultury, realizowane rokrocznie od 2015 roku w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa, w ramach którego organizowane są spotkania autorskie i warsztaty czytelnicze lub literackie z uznanymi twórcami literatury. Do tej pory zorganizowano spotkania z 12 pisarzami (m.in. Ewą Nowak, Martą Fox, Michałem Zawadką, Wojciechem Jagielskim, Wojciechem Cesarzem, Tomaszem Trojanowskim, Grażyną Jeromin-Gałuszką, Barbarą Gawryluk i in.), które zgromadziły łącznie ponad 600 uczestników. W 2019 roku zadanie rozszerzone zostało o konkurs czytelniczo-literacki MOJA DOBRA KSIĄŻKA, jego celem jest wyróżnienie i uhonorowanie tych młodych ludzi, którzy czytają więcej niż ich rówieśnicy. Nie trzeba nikogo przekonywać, że czytanie jest bardzo ważne, że jest podstawą zdobywania wiedzy i kształtowania osobowości. Dlatego właśnie fundacja, której celem jest wspieranie rozwoju, promuje czytelnictwo.

Zarząd Fundacji CEdR dziękuje Gminie Włoszczowa za wspieranie zadania „A my czytamy”, Bibliotece Publicznej we Włoszczowie za nieocenioną pomoc i stałą współpracę, Powiatowemu Centrum Kulturalno-Rekreacyjnemu za umożliwienie zorganizowania gali pokonkursowej podczas rodzinnego święta FAMILIADY 2019.

Zdjęcia:  Milena Kowalczyk, Małgorzata Bugaj

wręczanie nagród 00wręczanie nagród 1Wręczanie nagród 2wręczanie nagród 5wręczanie nagród 6wręczanie nagród 7wręczanie nagród 8wręczanie nagród 9wręczanie nagród 10wręczanie nagród 11wręczanie nagród 12wręczanie nagród 13wręczanie nagród 14nagrodydodatek do nagród